top of page
Svatebníeditorial 2023 (448).jpg
Svatebníeditorial 2023 (313).jpg

Vaše svatba na mlýně

Vstoupíte-li na cestičku k nejvýznamějšímu dni vašeho života, může být volba venkovní svatby na našem mlýně tím nejromantičtějším krokem. Spojujeme magii lásky, rodiny, přírody a pohybu mlýnského kola, abychom vytvořili nezapomenutelný zážitek. Není divu, že mnoho snoubenců sní o tom, aby ten nejdůležitější den korunovali přirozenou krásou.

 • Test
  trwy
 • Můžete nám doporučit svatební dodavatele?
  Samozřejmě, máme seznam prověřených dodavatelů, se kterými máme zkušenosti. Nakonec je však na vás, koho si vyberete.
 • Může v areálu probíhat také svatební focení?
  Ano, určitě. Rádi vám umožníme svatební focení přímo u nás v areálu nebo doporučíme místa v okolní krásné přírodě, například na Vojšických loukách a dalších zajímavých místech v Bílých Karpatech.
 • Jak je to u vás s parkováním?
  Pro vás a vaše hosty jsme zajistili parkování pro 40 automobilů, a to na našem areálu i na blízkých parkovištích. Samozřejmě máme také možnost parkování pro autobus.
 • Jaká je kapacita areálu?
  Kapacita našeho areálu je prakticky neomezená, vždy s ohledem na váš komfort. Hostili jsme u nás svatby do 80 hostů. Nicméně jsme rovněž přivítali i menší svatební oslavy s počtem účastníků kolem 20, kteří si také užili své výjimečné kouzlo. Ubytování ve #Stodola1885 je k dispozici pro max. 8 lidí.
 • Jak je to s ubytováním hostů?
  Vaše svatební hosty můžete ubytovat v okolitých penzionech, nebo pro ně můžete zařídit jedinečný zážitek a postavit u nás v sadu glampingové stany (napr. www.stanovyhotel.cz). Pro mladomanžele je k dispozici ubytování a zázemí pro svatební přípravy v naší krásné #Stodola1885.
 • Můžete nám zajistit catering?
  Samozřejmě, rádi vám nabídneme doporučení na několik prověřených firem. Nejlepší zkušenosti máme s konceptem tzv. garden party. Náš prostor velmi sluší také venkovní grily nebo foodtrucky.
 • Platí u vás noční klid?
  Náš areál se nachází na samotě, tudíž nemáme striktní pravidla ohledně nočního klidu. Snažíme se však vždy respektovat okolní přírodu a klidnou atmosféru.
 • Mohli byste nám zařídit celou svatbu? (catering, glampingové stany, výzdoby)
  I když náš koncept zahrnuje pouze pronájem prostoru, můžeme vám doporučit agenturu, která již v našem areálu pracovala a může vám s organizací pomoci.
 • Můžeme si přivést vlastní alkohol?
  Určitě ano. Naše filozofie spočívá v tom, že si prostor pronajímáte a máte tak svobodu rozhodování.
 • Můžete nám zajistit květinovou výzdobu?
  Ano, máme pro vás doporučení na květinářství, která znají naše místo a jeho atmosféru. Luční květiny z okolí mohou být krásným doplňkem. S výjimkou orchidejí, které jsou v naší oblasti zákonem chráněny.
 • A kolik nás to bude stát?
  Pro svatby je na rok 2024 stanovena cena pronájmu areálu ve výši 60.000 CZK, k tomu je pronájem #Stodola1885 v aktuální ceně ubytování na minimum 4 noci. To znamená, že jestli chcete u nás uspořádat svatbu, rezervujete si #Stodola1885 od čtvrtku do pondělí (nebo v jiné dny, my osobně jsme měli svatbu ve čtvrtek, nebo klidně i déle, aby jste si to opravdu užili se svými nejbližšími). Pro termíny doporučujeme vzhlédnout kalendář v sekci “Rezervace”. Takhle máte areál k dispozici po dobu čtyř dnů, můžete si všechno v klidu nachystat a patřičně užít, pak všechno pobalit a pořádně se dospat. Všechno ostatní je na vás. Je jen vaší volbou jaké dodavatele si zvolíte nebo si celou svatbu zorganizujete svépomocí. Se vším vám rádi poradíme.
 • Je možnost nějaké mokré varianty?
  Jak jsme již zmínili, u nás svatby probíhají za každého počasí v náručí přírody. Avšak můžete využít například elegantní beduínský párty stan, stejně jako další prostorné stany, které mohou být upraveny nejen jako taneční parket, ale také jako vkusné zázemí pro pohostinství vašich hostů. Jednou z našich výjimečných předností je poloha našeho mlýna v těsné blízkosti řeky. Díky tomu máte jistotu, že i případný deštivý den získá své kouzlo. Déšť se přirozeně vsákne do přilehlého potoka, což zanechá prostor vaší svatby nedotčeným, a může se stát součástí romantické atmosféry.
 • Jak je zajištěno sociální zařízení?
  Vaše pohodlí je pro nás důležité. Momentálně máme sociální zařízení k dispozici v naší stodole. Pokud se koná větší událost, můžeme také zajistit mobilní toalety přímo v sadu.
 • Jak je to s možností využití elektřiny?
  Jsme flexibilní ohledně vašich požadavků, ať už jde o elektřinu pro hostinu nebo další speciální okamžiky dne. Naše místo je připravené k tomu, abyste měli vše, co potřebujete. Elektřinu je také možné využívat v našem sadu.
 • Můžeme mít obřad ve vašem areálu?
  Jsme připraveni vám pomoc se zařízením civilního svatebního obřadu přímo u nás v areálu.. Je to pouze na vás zda si budete chtít říct své ,,ano,, u nás v nádherném sadě, nebo za doprovodu mlýnského kola. V naší vesnici naleznete Farní sbor Českobratrské církve evangelické (https://cce-javornik.estranky.cz/), která po domluvě umožňuje také obřady i přímo u nás. V našem okolí se nachází i další farnosti jako je např. Římskokatolická farnost ve Velké nad Veličkou ( http://farnostvelka.cz/) nebo Římskokatolická farnost Blatnice pod Svatým Antonínkem. https://www.antoninek.cz/
 • Můžeme si přivést domácího mazlíčka?
  Ano, jsme vstřícní vůči vašim zvířecím přátelům. Budeme však rádi za ohleduplné chování a dodržování čistoty v prostoru.
 • Je na Živlu zajištěno ubytování?
  Přímo na místě festivalu není k dispozici ubytování. Doporučujeme si zajistit ubytování v okolních penzionech nebo hotelech co nejdříve, protože kapacity se rychle zaplňují. Kománkův mlýn je jen 1:20 jízdy od Bratislavy nebo Brna, tak hodinku z Olomouce ... určitě to stojí za celodenní výlet.
 • Jaké jsou hlavní atrakce?
  Mezi hlavní atrakce patří hudební doprovod DJ Tagera a Red Meat Therapy, jedinečné ozvučení VOID Accoustics, workshop výroby tahaných sýrových nití, ochutnávky sýrů od Ovčí Dobroty, vaření na otevřeném ohni s Grizzly Kitchen, gastronomické zážitky od DejvTheChef, ochutnávka farmářských koření od YOGY Spices a ochutnávky piva a vína od Pivovaru Louka a Víno z Horňácka. K dispozici budou také různé zahradní hry a aktivity.
 • A co toalety?
  Samozřejmě, toalety a tekoucí voda budou zabezpečeny.
 • Je festival vhodný pro děti?
  Určitě vám účast dětí nemůžeme zakázat. Každopádně program a celý festival je vhodný pro děti od 15 let.
 • Placení na místě.
  Platby na místě konání budou převážně v hotovosti - vemte si proto, prosím, dostatek. Jen 2,5 km od mlýnu se nachází bankomat České Spořitelny.
 • Jak je to s parkováním?
  Na mlýně máme cca 60 parkovacích míst. Bude-li aut více, prosím, zaparkujte v obci a přejděte zhruba 500m pěšky. Chceme být odpovědnými členy lokální komunity, tak vás prosíme o respektování života v obci. Prosím, řiďte se pokyny organizátorů.
 • Jaká hudba bude na Živlu?
  Na festivalu se můžete těšit na elektronickou hudbu, konkrétně house a minimal, které budou zajišťovat DJ Tager a Red Meat Therapy. Zvukový zážitek bude umocněn jedinečným Void Acoustic Sound Systemem.
 • Co je Živel?
  Živel je jedinečné setkání, které se koná 22. června 2024 od 11.00 do 22.00 v kouzelném prostředí Kománkova Mlýna na Jižní Moravě. Tato událost spojuje elektronickou hudbu, venkovské aktivity, gastronomické zážitky a tradiční prvky přírody do jednoho harmonického celku.
 • Co v případě nepříznivého počasí?
  Když nám v tomhle termínu nebudou přírodní živly přát a počasí nebude vhodné pro naše setkání, budeme nuceni najít náhradní termín. O tom však budeme všechny se zakoupenými vstupenkami včas informovat. Bude li to nevyhnutelné, zaplacené vstupné vám vrátíme.

Galerie z editoriálu

bottom of page